پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و همراهان او:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی‌ شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان بویژه مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس را تبریک و تسلیت گفتند و با تأکید بر اینکه انتقام سختی در انتظار جنایتکاران حادثه دیشب خواهد بود، خاطرنشان کردند: خط جهاد و مقاومت با انگیزه مضاعف ادامه خواهد یافت،‌همه دلبستگان مقاومت خونخواه شهید سلیمانی هستند و ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ تر خواهد کرد.

متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیهالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خط جهاد و مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

ملت ایران یاد و نام شهید عالی مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ جهان اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام می کنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۳ دی ماه ۱۳۹۸

 

 

به نام هستی بخش

رحلت جانسوز همسنگر شجاع و دلیر و بی ادعای دوران خطر، برادر عزیزمان و همکار دلسوز دلسوخته جناب آقای دکتر محمدرضا نیکجو  موجب سوز غیرقابل التیام برای دوستداران حقیقت و انقلاب اسلامی و ولایت‌مداران گردید.

ما این هجرت غمبار را به همه اهل قلم و فکر که برای آنها ضایعه‌ای تقریباً غیرقابل جبران است را تسلیت عرض نموده و راه و روش و صلابت آن مرد بزرگ را ادامه خواهیم داد.

راهش پررهرو و روح بلندش ملکوتی باد!

 

 

بدینوسیله فهرست کتابهای منتشره مؤسسه تاریخ و فرهنگ ایران از سال 1358 تاکنون، به شرح ذیل معرفی می‌گردد. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب‌های زیر می‌توانند به انتشارات دانشگاه تبریز مراجعه نمایند.

شماره تماس: 04133392669

 

 1.  آذربایجان ائل ناغیللاری
 2.  سیمای موزه مؤسسه تاریخ و فرهنگ ایران
 3.  پژوهش‌نامه موزه مؤسسه تاریخ و فرهنگ ایران
 4.  تجدید چاپ کتاب مسائل عصر ایلخانان
 5. تاریخ مختصر جنگ قره‌باغ
 6. حقایق قره‌باغ
 7.  آذربایجان بیدار
 8. تجدید چاپ کتاب دیوان صائب تبریزی (به خط خود شاعر)
 9. ابرار جاوید
 10. گنج حضور
 11. نقش دانشگاهیان دانشگاه تبریز در دفاع مقدس
 12. نقش دانشگاهیان دانشگاه تبریز در انقلاب اسلامی
 13. مجموعه مقالات همایش ملی مشروطیت: رویکردها و جریان‌های فکری- سیاسی در مشروطیت ایران
 14. چکیده مقالات همایش ملی نقش آذربایجان در انقلاب اسلامی
 15. مجموعه مقالات همایش ملی نقش آذربایجان در انقلاب اسلامی
 16. چکیده مقالات همایش بین‌المللی قره‌باغ
 17. چکیده مقالات همایش ملی جنگ جهانی دوم و پیامدهای آن در آذربایجان
 18. مجموعه مقالات نشست علمی- تخصصی درآمدی بر انقلاب اسلامی در آذربایجان
 19. جهانگشای خاقان

    20- مکتوبات عصر صفوی