جلسه نهایی هماهنگی سازمانها و ادارات جهت برگزاری همایش ملی

۰۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۰ کد : ۴۸۲۵ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۹۱
جلسه نهایی هماهنگی سازمانها و ادارات جهت برگزاری همایش ملی در مورخه ۱۰/۱۰/۱۳۹۳ - چهارشنبه
جلسه نهایی هماهنگی سازمانها و ادارات جهت برگزاری همایش ملی

 
 همایش ملی « نقش آذربایجان در انقلاب اسلامی»، 26 بهمن ماه سال جاری در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

دکتر محمد علی پرغو، دبیر علمی این همایش در نشست نهایی نحوه برگزاری این همایش گفت: در حال حاضر 150 چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده که از این تعداد 120 چکیده مقاله پذیرفته شده است.

به گفته وی؛ 40 درصد این مقالات توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشجویان دکتری، 55 درصد آنها از سوی دانشجویان کارشناسی ارشد و پژوهشگران این حوزه و 5 درصد دیگر نیز از سوی سایر نویسندگان به نگارش درآمده است.

وی افزود: علاقمندان همچنان می توانند چکیده مقاله خود را به همراه مقاله کامل تا 15 بهمن ماه به دبیرخانه این همایش ارسال نمایند.

 رییس موسسه تاریخ و فرهنگ ایران دانشگاه تبریز در ادامه، به بخش ویژه این همایش اشاره کرد و یادآور شد: تاریخ شفاهی با محوریت روایت خاطره های انقلاب از جمله مهمترین بخش های این همایش است که امیدوارم این بخش، به مستندسازی خاطرات ناب و ناگفته از دوران شکوهمند انقلاب اسلامی کمک نماید.

دکتر پرغو، تصریح کرد: نقش آذربایجان در انقلاب اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، نقش آذربایجان در اتحاد ملی و انسجام اسلامی در انقلاب اسلامی، نقش علما و روحانیون آذربایجان در پیروزی انقلاب اسلامی، نقش آذربایجان در ادوار مختلف انقلاب اسلامی، آسیب شناسی انقلاب اسلامی در آذربایجان، نقش اقشار مختلف مردم آذربایجان در انقلاب اسلامی، بازتاب انقلاب اسلامی در هنر، ادبیات و مطبوعات آذربایجان، بسترها و زمینه های تاریخی انقلاب اسلامی در آذربایجان، نقش و عملکرد کانونهای انقلاب اسلامی در آذربایجان و نقش آذربایجان در بازتاب منطقه ای انقلاب اسلامی از جمله محورهای اصلی این همایش است.

خاطر نشان می شود، این آیین به منظور هماهنگی و نهایی نمودن نحوه برگزاری این همایش، با حضور دست اندرکاران و عوامل کمیته های اجرایی و اعضای علمی همایش ملی " نقش آذربایجان در انقلاب اسلامی" برگزار شد.

 


( ۱ )

نظر شما :